50è aniversari

50è aniversari

18 d’octubre de 2009

Algunes fotografies del Dinar de Palmarès de la VI EXFILCAT

Taula presidencial amb el president de la Penya Filatèlica, la regidora de l'Ajuntament de Vilanova, el president de la FECAFIL i altres autoritats

Josep M. Vila, guanyador del Gran Premi de la VI EXFILCAT

Guanyador del premi Sebastià Sabaté a la millor col·lecció de tema esportiu

Enric Mons, president de FECAFIL, lliura la bandera de la Federació Catalana a Pere Subirà, president de l'Associació Filatèlica de Torroella de Montgrí, entitat organitzadora de la VII EXFILCAT
^0^
Palmarès de la VI EXFILCAT
***
Gran Premi Exposició VI EXFILCAT
[121/128] Història Postal del Maresme, Període Pre-filatèlic de
Josep M. Vila Comas
[129/136] Història Postal del Maresme, Període 1850-1900 de
Josep M. Vila Comas : (92) Or Gran (Valoració conjunta)

OFICIAL
[1/8] “Ajuntament de Barcelona” de Jordi Campderrós Recasens: oficial
[9/11] “Segells Nacionalistes Catalans” de Enric Jerez Manresa: oficial
[12/16] “Els sis Quarts negre de 1850” de Joan Isern López: oficial
[17/21] “Mitologia Clásica” de Antonio Moreno Pérez: oficial

COMPETICIÓ
Filatèlia tradicional (España)

[22/29] “Emissions Franco 1939-1975” de Miquel Puigrefagut Comella: (75) Vermeil
[30/34] “Matasellos sobre el 6 cuartos de 1850” de Lluís Domingo Domingo: (87) Or
[35/39] “Ex-Colonies espanyoles” de Juan Gasulla Salvador: (68) Plata
[40/44] “Matasellos numerales del XIX (España)” de Manuel Benavente Burian: (77) Vermeil
[45/49] “Censures militars espanyoles” de Pere Marti Guasch: (70) Vermeil
[50/54] “Cuba colonial” de Miquel Puigrefagut Comella: (72) Vermeil
[55/62] “Historia postal del Ayuntamiento de Barcelona” de Carlos Enseñat Rincon: (80) Or
[63/67] “6 ms. Recàrrec per Catalunya” de Asuncio Carbonell Vicens: (76) Vermeil
[91/95] “Correu Marítim per la Mediterrània entre Espanya i França” de Xavier Andreu Bartrolí: (80) Or

Filatèlia tradicional (Resta del Món)
[68/72] “Vaticano” de Maria Pilar del Paso: (40) Diploma
[73/77] “França” de Ricard Cucurella Soulié: (60) Plata
[78/82] “Papats de Pius XI a Joan Pau I” de Miquel Estruch Serra: (70) Vermeil
[83/90] “Penny red 1864-1880” de Roger Callao Sanchez : (73) Vermeil
[96/100] “Mexic, segle XIX i primera emisió” de Enric Mir Torrent: (82) Or

Història postal (general)
[101/105] “Pre-Filatèlia francesa” de Pere Martinez Carmona: (80) Or
[106/110] “Prefilatelia Española s. XVIII y XIX” de Esteve Domènech Baño: (75) Vermeil
[111/115] "Illes del Mar Mediterrani" de Pere Valls Recasens: (65) Plata

Història postal (regional i local)
[116/120] “El Correu a Catalunya (segles XVIII-XIX)” de Josep Torras Vergés: (75) Vermeil
[121/128] “Història Postal del Maresme, Període Pre-filatèlic” de Josep M. Vila Comas: (92) Or Gran
[129/136] “Història Postal del Maresme, Període 1850-1900” de Josep M. Vila Comas: (Valoració conjunta)
[137/141] “Prefilatelia de Catalunya” de Pere Subirà Pujol. (79) Vermeil
[142/146] "El sello del Reino de Valencia 1650-1866" de Juan Antonio Llácer Gracia: (78) Vermeil
[147/151] “Història postal de Sant Feliu de Guixols” de Emili Vila Respecte: (79) Vermeil

Filatèlia temàtica
[152/156] “Un tomb en bicicleta” de Jordi Quintana Compte: (73) Vermeil
[157/161] "Danses i Folklore popular" de Amadeu Puchal Sanahuja: (61) Plata
[162/165] "Un Poble amb Història" de Miquel Lucea Pamies: (40) Diploma
[166/173] “Rotary 100 Anys” de Josep M. Valverde Boada: (77) Vermeil
[174/178] “Antoni Gaudí i les seves obres” de Moises Hernández Rivera: (56) Bronze
[179/183] “Mi Pequeña Reina” de Vicente Pastor Perdiguero: (70) Vermeil
[184/188] “Una história Interminable” de Jesus Cercadillo Guillen: (81) Or - Trofeu Memorial Sebastià Satabé Culla
[189/196] “Temàtica "Europa"” de Josep Lladó Aragonés: (50) Bronze

Aerofilatèlia i Astrofilatèlia
[197/201] “Vuelos en el Mundo” de Jacob Pieter Dekker: (76) Vermeil
[202/209] “Vuelos Catapultados” de Vicente Pastor Perdiguero: (85) Or

Enteropostals i maximofíla
[210/214] “Màximes Mundials de Ferrocarril i Relacionades” de Ramón Artigues Archs: (60) Plata

Filatèlia fiscal
[215/219] “Timbrologia Espanyola” de Manel Vilaseca Roselló: (60) Plata

Literatura
[265] “Catàleg de mata-segells de Sant Feliu de Llobregat-Edició 2006” de Pere Marti Guasch: (75) Vermeil
[266] “Catàleg de mata-segells commemoratius de Barcelona 1888-1978” de Joan Francesc Molina Bellido: (79) Vermeil
[267] “Apunts d'història postal de la Guerra Civil-El Masnou 1936-1939” de José Maria Corts Barceló: (75) Vermeil
[268] “Catálogo de sellos Especializado Enciclopédico de España 1850-2008, Andorra:correo Español y Francés, Guinea Ecuatorial, Tema Europa, pruebas y ensayos de color” de FILABO, S.A.: (85) Or
[269] "Articulos de Prensa Filatelica"2004-2009" de Jordi Campderrós Recasens: oficial
[270] "Correo Polar" de Sociedad Española de Filatélia Polar: (75) Vermeil
[271] “10 anys de publicacions” de penya Filatèlica de Vilanova i la Geltrú: (75) Vermeil
[272] "Filatèlia i Col·leccionisme". Pàgina dominical del Diari de Girona de Xavier Romero Rodríguez: 80) Or

Classe Oberta
[220/221] “Dr. Albert Schweitzer. Un home polièdric” de Graciel-la Vidal Gil: (40) Diploma
[222/224] “Medicina i Salut” de Carme Font Feixes: (66) Plata
[225/227] “Las guerras del Segle XX” de Xavier Rudé Payró: (62) Plata
[228/230] “2ª Guerra Mundial” de Josep Acero de Dios: (60) Plata

Un/tres quadre/s
[231] "Marcas de los Ejercitos Franceses en el Reino de Valencia 1756-1831" de Juan Antonio Llácer Gracia: (70) Vermeil
[232/233] “Calendari 6 cuartos rosa (Edifil n. 17)” de Amado Sabat Gracia: (71) Vermeil
[234/236] “El Rey Alfonso XIII” de Joan Marsal Huguet: (70) Vermeil
[237] "Pre-filatèlia de Catalunya i Història Postal” del Grup Filatèlic de Reus: Felicitació del Jurat
[238/240] “Pintura” de Luis Ibáñez Torres: (40) Diploma
[241/242] “Segells diferents” de Gonzalo Mirón Diaz: (46) Diploma
[243/244] “Personatges i fets dels segles XIX i XX” de la Secció Filatèlica i Numisàtica del IEP: Felicitació del Jurat
[245/247] “Juegos de la Olimpiada de Invierno” de Jacob Pieter Dekker: (40) Diploma
[248/250] “Olimpíades Barcelona' 92” de Jordi-Xavier Giner Felix: (40) Diploma
[251/252] “La història de Franco a través de la filatèlia” de Jaume Domingo Mulet: (42) Diploma
[253/255] “Reyes de España a través de la filatélia” de Jaume Domingo Mulet: (40) Diploma
[256/258] “Projecte Apol·lo” de Graciel-la Vidal Gil: (50) Bronze
[259/261] “Holanda 1852-1888 Reinado Guillermo III” de Josep M. Valverde Boada: (80) Or
[262/264] “Sobres Franqueados con sellos V.V. Máquinas CF1100 y 3100” de Fernando Palomeque Cariño: (69) Plata